Alustrop

no

wynajem

ok

sprzedaż

Oferujemy sprzedaż szalunków stropowych ALUSTROP do obiektów biurowo-mieszkalnych z wieloma kondygnacjami.

Szalunek alustrop zbudowany jest z paneli aluminiowych o szerokościach 45, 60, 75, 90, 180 mm i długościach 90, 180 mm. Aluminiowa konstrukcja płyty posiada narożne wzmocnienia zwiększające trwałość i odporność na uderzenia oraz pokryta jest sklejką wodoodporną o grubości 10 mm. Dzięki różnym rodzajom płyt szalunkowych można je dopasować do każdego stropu, a odstępy między ścianami można wypełnić za pomocą płyt rozsuwnych, dźwigarów wyrównawczych oraz poprzecznych lub krawędziaków. Płyty szalunkowe są podparte przez typowe podpory budowlane wyposażone w głowice wsporcze. Dopuszczalna maksymalna grubość stropu wynosi 50 cm, a dopuszczalne obciążenie 13 kN/m2.  


  • Atrakcyjność kosztowa;
  • Lekkość konstrukcji;
  • Ułatwiony transport i przechowywanie; Sprawny montaż i demontaż – ok. 0,2 h/m2;
  • Trwałość elementów;
  • Rotacyjność sprzętu podczas budowy;
  • Odpowiednia gładkość uzyskanej powierzchni; Przyjemność szalowania i rozszalowywania.

Podczas betonowania stropu należy pamiętać o kierunku wylewania betonu. Rozprowadzanie mieszanki betonowej należy rozpocząć od środkowej części stropu, a dopiero po obciążeniu płyt przystąpić do wylewania betonu na wystającej części płyty. W zależności od zastosowanego cementu oraz temperatury otoczenia po upływie 3-5 dni można przystąpić do demontażu szalunku stropowego. System Alustrop charakteryzuje się prostym sposobem montażu i demontażu, dlatego też można szybko przenosić zestawy z kondygnacji na kondygnację. Montaż Alustropu trwa poniżej 0,2 h/m(dla porównania w systemie BS montaż trwa ok. 0,5-0,55 h/m2).

 

Szalunki są szybkie w wykonaniu dzięki lekkim elementom z aluminium, łatwemu montażowi i demontażowi oraz temu, że uzyskana powierzchnia nie wymaga dodatkowej obróbki.


Alustrop

Materiały do pobrania

 Katalog  KATALOG
Instrukcje PRZYKŁADOWY ZESTAW
Cennik ZAPYTAJ O PRODUKT