Alustropy – Szczecin

no

wynajem

ok

sprzedaż

 

Oferujemy sprzedaż szalunków stropowych ALUSTROP do obiektów biurowo-mieszkalnych z wieloma kondygnacjami.

Alustropy to szalunki zbudowane z paneli aluminiowych o szerokościach 45, 60, 75, 90, 180 mm i długościach 90, 180 mm. Aluminiowa konstrukcja płyty jest wyposażona w narożne wzmocnienia, które zwiększają trwałość i odporność na uderzenia oraz jest pokryta sklejką wodoodporną o grubości 10 mm. Dzięki różnym rodzajom płyt szalunkowych można je dopasować do każdego stropu. Odstępy między ścianami można wypełnić za pomocą płyt rozsuwnych, dźwigarów wyrównawczych oraz poprzecznych lub krawędziaków. Płyty szalunkowe są utrzymywane przez typowe wieże podporowe wyposażone w głowice wsporcze. Dopuszczalna maksymalna grubość stropu wynosi 50 cm, a dopuszczalne obciążenie 13 kN/m2.   

Alustropy wyróżnia wiele zalet, do których zaliczają się:

  • atrakcyjność kosztowa,
  • lekkość konstrukcji,
  • ułatwiony transport i przechowywanie; Sprawny montaż i demontaż – ok. 0,2 h/m2,
  • trwałość elementów,
  • rotacyjność sprzętu podczas budowy,
  • odpowiednia gładkość uzyskanej powierzchni,
  • przyjemność szalowania i rozszalowywania.

Podczas betonowania stropu należy pamiętać o kierunku wylewania betonu. Rozprowadzanie mieszanki betonowej należy rozpocząć od środkowej części, a dopiero po obciążeniu płyt przystąpić do jej wylewania na wystającej części płyty. W zależności od zastosowanego cementu oraz temperatury otoczenia po upływie 3-5 dni można przystąpić do demontażu szalunku stropowego. System Alustrop charakteryzuje się prostym sposobem montażu i demontażu, dlatego też można szybko przenosić zestawy z kondygnacji na kondygnację. Alustropy montuje się w tempie poniżej 0,2 h/m2 (dla porównania w systemie BS montaż trwa ok. 0,5-0,55 h/m2). 

Szalunki są szybkie w wykonaniu dzięki lekkim elementom z aluminium, łatwemu montażowi i demontażowi oraz temu, że uzyskana powierzchnia nie wymaga dodatkowej obróbki.

 

Alustrop

Materiały do pobrania

 Katalog  KATALOG
Instrukcje PRZYKŁADOWY ZESTAW
Cennik ZAPYTAJ O PRODUKT