Szalunki stropowe – wieże podporowe

ok

wynajem

ok

sprzedaż

 

Szalunki stropowe, zwane również deskowaniem stropowym, to konstrukcje dzięki którym możliwe jest budowanie stropów. Zabezpieczają je przed zapadaniem i zniszczeniem, zanim będą one w stanie samodzielnie się utrzymać, bez dodatkowej podpory. Oznacza to, że niezbędne są przy inwestycjach związanych z budową budynków z piętrami posiadających stropy żelbetonowe. Te ostatnie stanowią bardzo duży ciężar, dlatego zanim zastygną, niezbędne jest wykorzystanie solidnych podpór, wykonanych z dużą dozą precyzji. Gwarantują to właśnie szalunki stopowe, które można znaleźć również w ofercie naszego przedsiębiorstwa.

Oferta szalunków stropowych

Jedną z grup produktów, jakie oferuje nasza firma, są szalunki stropowe. Oferujemy je zarówno do wypożyczenia, jak i w sprzedaży. Proponowane systemy znacznie usprawniają pracę oraz poprawiają jej bezpieczeństwo, dzięki czemu proces wykonania przebiega zdecydowanie szybciej. 

Systemowe szalunki stropowe oferowane przez Altrad–Mostostal obejmują:

  • podpory, dźwigary i sklejkę, za pomocą których montuje się strop tradycyjny,
  • płyty systemowe ALUstrop;
  • wieże podporowe.

Wieże podporowe to struktury, które mogą mieć nawet 12 m wysokości. Zbudowane są z ram oraz skośnych stężeń pozwalających na uzyskanie modułowej formy. Zalet takich konstrukcji jest wiele, od niewielkich gabarytów, przez prosty projekt, aż po uniwersalność zastosowania. Warto wskazać również na prostotę montażu, która rozpoczyna się od bazowej konstrukcji stawianej na ziemi, przy czym struktura ta ma wymiary zaledwie metr na metr. Dzięki temu prace montażowe przebiegają szybko i mogą być wykonywane nawet przez osoby początkujące.

Nasze szalunki stropowe wyróżniają się bezpieczeństwem użytkowania, łatwym montażem, nowoczesnym projektem oraz konkurencyjną ceną, zarówno w przypadku wynajmu, jak i zakupu.

Szalunki stropowe, w tym wieże podporowe i inne elementy, spełniają najostrzejsze normy krajowe oraz wymogi europejskie, prezentując najwyższą europejską jakość.

Spółka prowadzi stałą kontrolę jakości na każdym etapie produkcji, ma wdrożone procedury ISO 9001, dopuszczenie spawalnicze SLV oraz certyfikaty bezpieczeństwa wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

ZALETY SYSTEMU

Dokładność i łatwość wykonania są zagwarantowane przez:

  • jeden schemat montażu (dla stropu do 30 cm grubości),
  • niewielkie gabaryty w porównaniu ze stałą strukturą, co wynika z niedużej liczby użytych komponentów,
  • prosty mechanizm zwalniający – rozszalowujący – podpory stropowej,
  • trwałe wieże podporowe i inne elementy wykonane z wysokogatunkowych materiałów, odpornych na działanie warunków zewnętrznych,
  • gładkość uzyskanych powierzchni, które dzięki temu nie wymagają tynkowania,
  • wysoką nośność osiąganą niezależnie od wysokości.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą szalunków ściennych i szalunków szybu windowego. Gwarantujemy konkurencyjne ceny zakupu oraz wynajmu tego typu konstrukcji.

strop tradycyjny

Materiały do pobrania

Katalog Katalog
Cennik ZAPYTAJ O PRODUKT