Rusztowania przejezdne

ok

wynajem

ok

sprzedaż

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami rusztowań przejezdnych. Sprawdzają się one zarówno jako rusztowania elewacyjne, stosowane na zewnątrz budynków, jak i we wnętrzach – do różnego rodzaju prac budowlanych i montażowych. Ich atutem jest mobilność, czyli możliwość szybkiego i częstego przemieszczania. Konstrukcje tego typu są również bardzo przydatną pomocą przy rożnego rodzaju pracach instalatorskich, klimatyzacyjnych, wykończeniowych oraz antykorozyjnych. Mogą one stanowić ciekawą alternatywę dla rusztowań modułowych i ramowych.

Wszystkie nasze rusztowania przejezdne wyposażyliśmy m.in. w samozatrzaskowe zaciski ułatwiające montaż, demontaż i przebudowę rusztowań, dlatego są tak łatwe w użytkowaniu i praktyczne. Inny ich wspólny element to wysokogatunkowe aluminium, dzięki któremu cała grupa rusztowań jest wyjątkowo trwała i lekka, co wpływa na łatwość ich przemieszczania. Z kolei samonastawne kółka o średnicy 200 i 125 mm pozwalają na swobodne manewrowanie konstrukcją, a hamulec nożny stanowi jej dodatkowe zabezpieczenie. Przejezdne rusztowania elewacyjne i wewnętrzne mogą być wypoziomowane za pomocą regulowanych podstawek, a belki jezdne i podpory zapewniają ich stabilność, która jest absolutną podstawą podczas wykonywania prac na wysokościach.

Warto wiedzieć, że ramy aluminiowe mają konstrukcję szczeblową. Dzięki temu, że szczeble są żebrowane, robotnicy wchodzący na rusztowane mają zapewnione maksymalne bezpieczeństwo. Tego rodzaju konstrukcja umożliwia również regulację wysokości – pomosty są ułożone w odstępach co 27,5 cm w całym zakresie wysokości.  Złożone rusztowanie zajmuje mało miejsca w czasie magazynowania i transportu. Rusztowania przejezdne mają Certyfikat Bezpieczeństwa B/02/012/07 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Podstawowe zasady montowania przejezdnych rusztowań elewacyjnych

Pomost roboczy w przypadku przejezdnych rusztowań elewacyjnych powinien być montowany maksymalnie 1,8 m poniżej najwyższego miejsca, w którym będzie pracował robotnik tak, aby mógł bez większych problemów manewrować narzędziami. Konstrukcje posiadające pomosty robocze zamontowane powyżej wysokości 2 m, muszą mieć także pomost zabezpieczający. Dodatkowo wejściowe klapy na dwóch następujących po sobie kondygnacjach nie mogą być montowane w jednym pionie. Ważne są również poręcze oraz poprzeczne i wzdłużne krawężniki wzmacniające konstrukcję. Istotne jest też prawidłowe umiejscowienie stężeń pionowych, które powinny być ułożone w kształcie zygzaka. W przypadku balastowania stosuje się żeliwne obciążniki, które zawsze dopasowywane są do rodzaju rusztowania, jego konstrukcji, kształtu oraz wymiarów. Zabrania się natomiast balastowania konstrukcji przejezdnego rusztowania fasadowego materiałami sypkimi.

W zakresie montażu – podobnie jak w przypadku zadaszeń - dopuszczalne jest używanie tylko takich elementów, które są proste i niewygięte. Jeśli dodatkowo doszło do uszkodzenia sprężyny w zaczepie, wówczas taki zaczep trzeba roznitować i wymienić wadliwą sprężynę na nowy element. Nie zaleca się również używania elementów niesystemowych, gdyż może to grozić niestabilnością takiego rusztowania.

Typ rusztowaniaWymiary platformy (m)Wysokość pomostu roboczego (m)Obciążenie użytkowe pomostu roboczego (kN/m2)
MP MINI1,80 x 0,750,90-3,532 kN/m2
MP 6001,80 x 0,752,32-5,072 kN/m2
MP 8001,80 x 1,502,17-11,802 kN/m2
MP 10002,80 x 0,752,32-11,952 kN/m2
MP 20002,85 x 1,502,17-10,852 kN/m2
rusztowania przejezdnerusztowania przejezdne.jpg