Rusztowania modułowe ze Szczecina

ok

wynajem

ok

sprzedaż

Oferujemy wynajem i sprzedaż nowoczesnych rusztowań przestrzennych. Są one znakomitą alternatywą dla tradycyjnych rusztowań rurowych. Rusztowania modułowe pozwalają na realizację nawet skomplikowanych zadań, takich jak zabudowa okrągłych obiektów: wież, kotłów i zbiorników.

W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się te rusztowania? Na pewno są to obiekty przemysłowe, w których występuje duża ilość instalacji i rurociągów (np. stocznie, rafinerie). Natomiast w roli rusztowań wolno stojących wieżowych występują m.in. w przemyśle stoczniowym i energetyce. Równie często korzysta się z nich przy renowacjach wież kościelnych, a wewnątrz budynków są stosowane jako platformy podsufitowe służące do prac renowacyjnych. Mogą również być nieocenioną pomocą przy montażu scen i trybun dla różnego rodzaju imprez organizowanych na powietrzu.

Budowa rusztowań modułowych

Rusztowania modułowe są kompatybilne z rusztowaniami ramowymi. Elementy takie jak regulowane podstawki, złącza, pomosty czy dźwigary mogą być wykorzystywane przy budowie obu typów rusztowań.

Zastosowaliśmy tutaj specjalne talerzyki z otworami, które pełnią rolę złącza obrotowego. Są one przyspawane do pionowych rur stojaków w odstępach co 0,5 m, na obwodzie których znajdują się końcówki rygli. Do jednego pierścienia z otworami można przyłączyć nawet 8 rygli lub stężeń. Ostateczny kształt nadaje rusztowaniu uniwersalny system klinowo-ryglowy. Zachowanie wymiarów siatki rusztowania uzyskuje się dzięki specjalnym otworom, które dokładnie dopasowują rygle i utrwalają odpowiednie kąty. Ma to ogromne znaczenie przy wykonywaniu okrągłych i skomplikowanych rusztowań.

Rusztowania modułowe mają Certyfikat Bezpieczeństwa nr B/02/013/08 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

rotax

Materiały do pobrania

KatalogKatalog
KatalogInstrukcje
CertyfikatCertyfikat
InstrukcjePrzykładowy zestaw
CennikZapytaj o produkt