Rusztowania modułowe

ok

wynajem

ok

sprzedaż

Oferujemy wynajem i sprzedaż nowoczesnych rusztowań przestrzennych. Są one znakomitą alternatywą dla tradycyjnych rusztowań rurowych. Rusztowania przestrzenne pozwalają na realizację nawet skomplikowanych zadań takich jak zabudowa okrągłych obiektów: wież, kotłów i zbiorników.

W jakiego rodzaju miejscach sprawdzają się najlepiej te rusztowania? Na pewno są to obiekty przemysłowe, w których występuje duża ilość instalacji i rurociągów (np. stocznie, rafinerie). Natomiast w roli rusztowań wolno stojących wieżowych występują m.in. w przemyśle stoczniowym i energetyce. Równie często korzysta się z nich przy renowacjach wież kościelnych, a wewnątrz budynków jako platformy podsufitowe służące do prac renowacyjnych. Mogą również być nieocenioną pomocą przy montażu scen i trybun dla różnego rodzaju imprez organizowanych na powietrzu.

Rusztowania modułowe są kompatybilne z budowlanymi rusztowaniami ramowymi. Takie elementy jak podstawki regulowane, złącza, pomosty czy dźwigary mogą być wykorzystywane przy budowie obydwu typu rusztowań.

Zastosowaliśmy tutaj specjalne talerzyki z otworami, które pełnią rolę złącza obrotowego. Przyspawane są do pionowych rur stojaków w odstępach co 0,5m, na obwodzie których znajdują się końcówki rygli. Do jednego pierścienia z otworami można przyłączyć nawet 8 rygli lub stężeń. Ostateczny kształt nadaje rusztowaniu uniwersalny system klinowo-ryglowy, a zachowanie wymiarów siatki rusztowania uzyskuje się dzięki specjalnym otworom dopasowującym dokładnie rygle i utrwalającym odpowiednie kąty. Ma to ogromne znaczenie przy wykonywaniu okrągłych i skomplikowanych rusztowań.

Rusztowania modułowe posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa nr B/02/013/08 wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.